Jdi na obsah Jdi na menu
 


                    

     Marie a Miroslav Kašparoviara.jpg

     BetsMusic@seznam.cz

     mi.kaspar@centrum.cz

Strážnice 12, 27724 Vysoká u Mělníka

 721 155 732, 604 777 582

Naše jména jsou nahoře. Já jsem za svobodna Koudelková a pocházím z Radotína (vivat poberouní!). Absolvovala jsem s odřenou kůží VŠZ a mám tedy titul ing, což je mi vcelku šumák. Míra pochází z Dubé a jmenuje se Kašpar odjakživa. Nese to hrdinně, kňučí akorát děti ("už jste někdy viděli dobrého fotbalistu, aby se jmenoval Kašpar?"- ne, a možná ani neuvidíme!). Absolvoval učiliště v Chuchli a na rozdíl ode mne umí spoustu pro nás důležitých věcí, třeba jezdit traktorem, rozpozná pšenici od ječmene a pamatuje si názvy veterinárních léčiv. Oba se téměř celý život věnujeme koním, povětšinou dostihovým. Míra pracoval v Chuchli ve stájích PP Kladruby, já byla dlouho ve stáji trenéra Petrlíka, chvíli jsem pracovala u trenéra Drlíka, následně oba v dostihových stájích v Mnichově.

Bydlíme ve Strážnicích kousek od Mělníka. Je to krutě malá vesnice s krutě málo obyvateli. Jsme kousek od CHKO, takže je tu celkem hodně divoce žijících zvířat mnoha druhů. Je odtud nádherný výhled (hlavně při západu slunce) na České středohoří a Hasenburg, na Říp, horší na mělnickou elektrárnu a Štětí. Na severovýchodě jsou kokořínské lesy s rozhlednou na Vrátenské hoře, při super viditelnosti je dokonce vidět Bezděz, na jihu se  dohlédne až na okraj Prahy, jihozápadně se dá z Vysoké (naše středisková obec,má vyšší nadmořskou výšku) vidět prý dokonce Kladno.

Do Strážnic jsme přišli v r.1994. Chtěli jsme pracovat sami, na svém a úspěšně(!). Zpočátku jsme chovali plnokrevníky a  i je  trénovali, a to nejen vlastní. Dnes se snažíme chov koní co nejvíc omezit, kdo je z oboru, asi ví, proč. Také dlouhé roky chováme haflingy, jednu, dvě chovné klisny. Chovat psy s PP jsme začali až s Čufinou, do té doby jsme byli běžnými majiteli. A s papoušky jsme začali nenápadně v prvním desetiletí tohoto tisíciletí. Pracovně se zabýváme hlavně zemědělskou činností se specializací na výrobu a lisování sena a slámy. Také máme v hospodářství krávu, několik oveček, koz a kozla Meka. A abychom na stará kolena měli nějaké zastání, "pořídili" jsme si synka Vildu a dcerku Pavlínku.

 

Zde je pohled na část vesnice z našich výběhů.

Obrazek

                                                                                                                                   

Moje skvělá vizitka

vetsi-vizitka.jpg

                                                                                                                           M.K.