Jdi na obsah Jdi na menu
 


AKTUÁLNĚ 2013 a 2014

2014

Míra se zúčastnil po mnoha letech Hubertovy jízdy, s Morisem, asi si taky pořídím nějakého zodpovědného koně, čas mi letí, tak šup šup!

Konec dostihové sezóny, Tigibald dvakrát závodil, sice nevýrazně, ale po tom, co zažil a jak málo měl natrénováno, jsme byli spokojení (jsou i tací... blázni!)

Sonča zjištěná březí po plňasovi La Manchovi, to bude dělo! Pony ligo, třes se!

Uhynul nám amazoňan, chudák, a chudinka amazoňanka zůstala sama :-( Úhyn králíčka Edy byl taky neradostný, to je ale blbej rok!

Morčata se předvedla k podzimu dvěma vrhy, o Áčkový se zasloužila Sluníčko z Leprikónu a byli v něm čtyři kluci všech barev, největšího Arčibalda asi nechám doma, o Béčkový se postarala Tracy Tesoro a předvedla páreček "američanů", černých coronetů s bílou korunou a pacinkama. Pro letošek končím.

V půlce srpna nám umřel broučínek Beach Boy, těžko to vstřebávám, leží vedle Betyny... Moji dva nejmilejší....

V prostředku léta se zdá být Tigi v pořádku a vrátí se do tréninku- ani jsme nedoufali!

jaro, léto, možná i dál

Nějak to letí. Webovky zabíjí fcb. Co nadělám...

Takže koně- loňský dostihák je dost nemocný, problémy s jícnem, s tou "hvězdou turfu" to zas neklaplo, vpodstatě budem rádi, když zůstane zachován pro život. Žije ve stádě skotu a s býkem je nejlepší kámoš, takže když se nechce dát chytit, zaparkuje se vedle něj a je vymalováno. * Zbylé stádo tradičně vede Bel Jumper, v závěsu Moris, na prodej určená Sonja a malá šetlenda Mašína, která dělá společnost Lolkovi. Ostatní pryč, včetně Safíra, jo jo...

Co drůbež- krůty se přestěhovaly do nového, aby je nesprovodila ze světa naše hlídací fena, takže je sežrala liška. To je taky život. Štuclina asi jak dospěla, přestala lovit, nebo jí možná jen tankovaly ty krůty. Mám nový holubí pár a už odchovali, takže jsem na počtu dvou produktivních párů, dvou plonkových samců (no už jen jednoho, zrzavý je fuč) a několika výletků.

Co papoušci- po loňském premiérovém odchovu majeráků se povedl druhý, zas dvě mláďata, moc pěkná, loňským to nejvíc slušelo ve venkovní voliéře, fakt krasavci. Jinak tradičně alexandři rudohlaví, vousatí, pestré červené rozely (taky ředěné), korely obyč i bělohlavé (došlo k zimnímu úmrtí zakladatelky žluté samice od pana Staňka z Bohušovic a náš mazlík Jerry se stal otcem), bourci, křepelky, UPA (uřvaní pitomí amazoňani) a 6ks andul na koukání.

Co kočky- venkovní vše vykastrovaáno- tj. Žofa a Puntína dááávno (15 a 13 let věku), bílá Líza, její dcera černobílá Panďula a její dcera černá Kryšišanda, a o kulky přišel i domácí mazlík kousavý Čikin. Žofa občas vypadá špatně, chudinka...

Co psi- truhlínek Beach Boy nám zdá se ochrnul a bude potřeba mu pořídit vozíček neboli jak říká Vilda Kriplkáru. Už se těšíme, jak nám na ní ujede, je docela v předku namakaný. Zbytek nedělá nic, krom základních životních potřeb a blafání na všechny procházkáře.

Králíčci jsou už jen v počtu dvou, jen smec Eda a samička Hejlin, bílá Běla se vrátila domů. S chovem už nepočítáme.

A nově morčata- Pavlínka má chovatelskou stanici Krásnoočko, dvě samice- černobílou coronetku Traci Tesoro a červenobílou merinku Sluníčko z Leprikónu, role plemeníka se snad ujme samec coronet Alberto Alys v barvě černá bílá s červenou (tak se to píše, ale je to vlastně šumák).

 

LÉTO 2013

Tak co se událo... Krůty se polepšily, mladých je tak akorát. Také máme kuřátka, tedy spíš kuřata, skoro slepice. Papouši pomalu končí, rychle skončily anduly, je dochováno, čtyři kusy zůstávají na dožití a pro okrasu. Důvodem je něco, čemu se říká skokan- vysvětlovat to nechci, prostě hotovo. Ruby pro nás už doběhal, má ho zpět poloviční majitelka a stoprocentní chovatelka. My se rozhodli pořídit  hříbě, že aby dres nerozežrali moli, tak snad ho příští rok provětráme.  Koník je moc pěkný, s láskou vychovaný a odchovávaný na napajedelských pastvinách, tatík je Blue Coral a mamina z německo - francouzsko - celo světového mixu. Zase jsme přesvědčení, že to bude hvězda turfu! Po tradičních tmavých hnědácích jsme sáhli po červeném ryzákovi, takový malý Hyfen (pro pamětníky). Jinak vše při starém, pes vyselektoval slepice tak, že zbylo jen bezinvenční hejno, ty volnomyšlenkářské (rozuměj přelítavací a podlézací) jsou fuč.  Fuč je také Terina a navrátilý Sankao, doufám, že je to oboje už napořád, majitelé vypadají prima. Béďa navíc natrefil v novém domově na svého polobráchu Tristana, což je vážně fajn. Velkou radost nám dělá náš bývalý Hindukuš Gepard, který od jara závodí a vyhrává se svou mladou jezdkyní a mají našlápnuto na první místo ve Středočeském poháru, snad to klapne. 

Pozdní jaro

Neboli květen- červen, a trochu duben- připomínám narození našeho letos jediného a nejkrásnějšího hříběte, máma Sonča, otec jakýsi hafling, je to kluk, mazánek a jmenovat se bude Safír. Naše bývalá a již prodaná Messyna se už taky ohřebila a překvapivě má již druhou kobylku po otci synů Nibelungovi, kdo umí, ten umí.

Daří se i u papouchů, na potřetí se povedl odchov majerákům a mají v boudě dvě ukřičené opeřené koule. Bohužel se nepovedli letos alexandři vousatí, no co se dá dělat, rudohlavci odchovali oba páry. Katastrofálně se nedaří krůtám, krocan je nějak mimo formu, děti nejsou. "Blbej" pes jim sice dal pokoj (už odrovnal půl hejna slepic, tři holubice, koňskou deku, bundu, pracovní rukavice a švihadlo, prozatím vše prochází zažívacím traktem bez zádrhele), ale na fertilitě se to neodrazilo.

Povodně nás na kopci nezasáhly, ale v globálu tomu taky neujdeme, minimálně problémy budou s dostihy. Ruby pozávodil už dvakrát a moc se nezaskvěl, teď to bude mít ještě složitější.

 

JARO JARO JARO

Špačci dorazili 6. března a fakt nevím, čím se mohli živit. Vlaštovky vyčkávaly až do 14. dubna a dobře udělaly. Zimy bylo letos až až. Nám ubyla Mesína i Moneta, přibyla ponička a 14. dubna spolu s vlašťovkami se vyloupl Sonin potomek, třetí kluk po sobě. Jedinou holčičí potomkyni(to je slovo!) jsme po dlouhé úvaze nabídli k prodeji. Achich, to zas budou nervy. Papoušci vyvádějí mladé hlavně korely a anče, začínají bourci, rozely a alexandři, majeráci vylíhli 5 kusů a následně tyto zavraždili, slušné označení mě nenapadá... Podobné jméno mám pro našeho "hlídacího" psa, který likviduje drůbež a holuby, asi by nám od nich hrozilo nějaké nebezpečí (nejspíš ptačí chřipka, ani Hitchcock nenechal zvlčit slepice- to by byl teprv horor!). No co k tomu dodat, blbej pes...

 

Zimní leden, únor

Tak je tady další rok, kolikátý už... Co se dá dělat, fungovat nějak musíme. Do nové sezóny vstupujeme takto:

Koně- Bel Jumper, Sonja, Moris, Terione, k prodeji hříbě HF Moneta, koncem loňského roku odešel Sankao (Béďa), v lednu máma Monety Messyna. V trvalé spolupráci Hairy Jet a Lolek, který letos oslaví 26.narozeniny. V tréninku Ruby King.

Psi- obvyklá skvadra

Kočky- Žofa, Puntíkočka, čerstvě vykastrovaná bílá Líza a její dcera černobílá Panda, a její loňské kotě černá Kryšišanda.

Papoušci- korely šedé a bělohlavé, neofémy bourek růžový, andulky, rozely pestré červené, alexandři rudohlaví, alexandři vousatí růžoví, papoušci žlutotemenný -mayeri, amazoňani oranžovokřídlí (venezuela)

Tři králíčci zakrslí, pár slepic, krocan a několik krůt, zhruba tři páry holubů, něco koz a ovcí a to bude asi všechno.

Nejvýznamnější změnou je úhyn zasloužilého samce bourka, kroužek 2001! Pořídili jsme ho už jako šestiletého a ještě skoro tolik let nám vyváděl krásné potomstvo.