Jdi na obsah Jdi na menu
 


Třeba je znáte

24. 4. 2009

  LUNETIC

Obrazek

   Začít musím od mámy. Lunetikova máma Learka byla dost svá, i kolegu Klučku vykopla z boxu, byla vlastně tak trochu maďarský kros, ale to jí neomlouvá (otec Antler, máma po Jolly Jet). Hodně jsem jí jezdila, takže můžu potvrdit, že uměla zkombinovat vše zlé pro jezdce. Ale i uměla celkem běhat, dvouletá vyhrála (s Mírou, i když až na třetí nebo čtvrtý pokus), tříletou sezónu už neprodala, psychika jí to nedovolila. Po mnoha  letech si jí k nám ustájil kamarád Petr. Byla po nějakém zmetání, dohromady nikdo nic nevěděl. Petr na ní o víkendech jezdil a ačkoliv měl sto kilo, chodil často pěšky. Někdy i bez bot. Nakonec ho takovéhle trávení volného času přestalo bavit a Learku připustil. Napoprvé zmetala dvojčata. Napodruhé hříbě nepřežilo těžký porod. Půjčil tedy Learku Martinovi-Mírovo bráchovi. Tomu se narodilo jediné její přeživší hříbě-Lunetic. Při příštím hřebení (pro Petra) uhynula i Learka.   

   Lunetik šel do tréninku k našemu kamarádovi Edovi do Chuchle. Jako dvouletý dvakrát běžel a v obou dostizích byl druhý. Byl fakt zodpovědný. No a taky zchromnul a na dráhu se už nikdy nevrátil. Uzdravoval se u nás na pastvině a byl to takový moula, nechal do sebe druhé koně klidně kopat, byl samý šrám, ale spokojený, neutekl, vše snášel. Až nastal čas prodeje, pán sháněl koníka pro dceru, jí se líbil, zkusila si ho, prima. Začaly letní prázdniny a po prázdninách byl Lunetik zralý na utracení. Ojezdila ho jako motorku. Prý jen ležel, nad ním hejno much, kohoutek sedřený na kost. Dvě slečny z tamní vesnice ho s problémy odkoupily a vrátily do života. Dnes Lunetik žije v Poberouní ve vesnici Zaječov a mají ho tam doufám rádi! Moc mu to přeju. (na fotce s bráchou po tátovi - Bel Jumperem, kdo je kdo?)

Obrazek

 Koncem roku 2010 se ozvala skoromajitelka Lunetika ze Zaječova. Fotky jeho a jeho současných kamarádů lze najít na adrese www.konězaječov.cz. Za zprávu moc děkuji!!!

   LORD

Obrazek

   Lordínek měl špatný start od chvíle, co si jeho máma zlomila nohu. Zlomenina srostla, kobyla se byla schopná všude dokulhat, ale šla z ruky do ruky. Nakonec jí ostatní koně nenechali vodu k pití, byla moc pomalá a nemohla se prosadit. Chvíli před smrtí dehydratací byla utracena, Lordínek  osiřel. Vypadal špatně, zima na krku. Podařilo se nám ho koupit. Byl úplně odevzdaný. Naštěstí přežil, vyrostl, dokonce si ho našla slečna, která byla nějak spjata s jeho matkou. Byl u nás celý svůj nedospělý život. Když jsme ho slečně přivezli kamsi ke Karlovým Varům, fakt mi to rvalo srdce. Ale měla ho ráda, těšila se na něj, jenom se nám časem ztratila, nebo změnila číslo, prostě o Lordovi už roky nic nevím.(nahoře s Lunetikem)

 

Obrazek


  Prosím,kdybyste o Lordovi (ČT ryzák, výžeh 31/588, narozen 25.5.1999 po Barbero-Bachčisaraj z Laura, není uveden v plemenné knize ČT) nebo Lunetikovi (Just a Flutter-Learka, narozen 14.5.19999) něco věděli, napište.Dík

 


 S pomocí stránek www.horses-online.cz se našel člověk, který něco ví o Lordínkovi. Žádná sláva, v  r.2006 byl exportován do Německa. Snad se mu tam nevede zle. Děkuji za info.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář