Jdi na obsah Jdi na menu
 


BEL JUMPER

22. 2. 2009

Narozen 13.6.2001 po Just A Flutter z Belmont Blues, už má vlastní fotogalerii včetně fotky těsně po narození.

Startů na rovinách od r.2004 celkem 34, z toho tři vítězství, vždy s Ivou Miličkovou,  5 druhých míst, 6 třetích míst, 3x čtvrtý, 2x pátý. Nejlepších výsledků dosáhl na tratích dlouhých minimálně 2400metrů.

Nejčastěji ježděn Ivou Miličkovou -viz foto

Obrazek

a Honzou Rájou (oba 8x) a Rendou Koplíkem (7x).

 Startů podle sezón do r.2009 -3letý v r.2004 pouze tři, čtyřletý osm, pětiletý 5 startů, z toho dva vítězné, 6ti letý deset startů,jeden vítězný a v r.2008 osm startů na rovině plus dvakrát proutěné překážky (čtvrté a třetí místo v Poháru elektrizace železnic, oboje s jezdcem Liškou). Celkem na rovinách startoval 34 krát, 3x zvítězil, zisk 112450 kč, proutěné překážky absolvoval třikrát se ziskem 22200 kč. Fotka-první společné vítězství s Ivčou.

Obrazek

 

Pro zajímavost - kohoutková výška byla ing.Holíkem naměřena 176 cm (hůlkou).

 

Obrazek

A tohle bylo vítězství druhé(nahoře) a to třetí(dole).

Obrazek

 

Info o Jumpovi  také v rubrice Chov -první sedmiletka.

 

oznámení o ukončení závodní kariéry - podzim 2010

bj-pri-derby-start.jpg

  

Náš Jumina není žádný extra zázrak, ale přesto nám v průběhu sedmi sezón připravil mnoho krásných zážitků, pro které si zaslouží náš dík. Na horním snímku odskakuje z čísla 11 do svého asi nejlepšího dostihu (III.kategorie) při Derby v roce 2008, kde dokončil na druhém místě. Od 20.4.2004 do 29.8.2010 odběhl celkem 34 dostihů po rovině a 4 překážkové, závodil pod deseti jezdci v rovinách a dvěma na překážkách, zvítězil 3krát, vždy s Ivou Miličkovou. V důsledku nešťastné zlomeniny po pádu v Pardubicích 2009 byl rok v rekonvalescenci, kostička srostla, ale po jednom zahřívacím běhání letos v létě jeho další trénink zastavila artróza spěnkových kloubů. Ve svých devíti letech už má nárok na odpočinek a bude se věnovat pouze ježdění vyjížďkovému. Ráda bych tady poděkovala alespoň několika málo lidem (a koním), bez kterých by Jump nebyl tím, čím byl a je. V první řadě kamarádce Birgit, která nám jako svatební dar darovala jeho matku Belmont Blues, které se 13.6.v roce 2001 v deset hodin večer narodil, dále MVDr.Vepřekovi, bez kterého by se na něj nepodařilo "zadělat", příteli Petrovi Šimunimu, u kterého Jump prodělal bezbolestné obsednutí a první práce na dráze, kamarádu Petrovi Šamberkovi, který se zasadil o odoperování nepříjemných úlomků v karpu, prvnímu kamarádovi z pastvin Karabachovi, sparingpartnerům z tréninku Irsay Oliverovi a Tulupovi, jezdcům Rájovi za trpělivost, byť si moc neseděli, Ingrid Koplíkové za krásný doběh v dostihu III.kategorie, René Koplíkovi za citlivé ježdění, a předně Ivě Miličkové za tři vyhrané infarktové dostihy (výrok komise o doběhu byl dvakrát tuhý boj hlava a jednou boj půl!), trenéru Tomáši Váňovi a jezdcům z Lysé za pomoc s překážkovou přípravou, a kamarádkám Marice, Vlastě a Blance jako jeho nejskalnějším fandům za držení palců.


Díky Vám, a díky Tobě, Jumpe.