Jdi na obsah Jdi na menu
 


Haflingové

22. 2. 2009
Tohle je stránka věnovaná chovu haflingů převážně na Blatcích u Mírova táty. Ten kobylky čistí, krmí a vůbec rozmazluje. Na téhle fotce je Silke, její dcera Sendy a vlevo její druhá dcera Simonita, která bohužel uhynula.

 

Obrazek

 

O pár let později, když už i Sendy byla mámou, na Blatcích na dvoře ( 3x Kašpar, 4x hafling) :

Obrazek

O kom je tedy řeč:

Silke je cca stoletá (přesněji narozená v r.1984) haflingerka, kterou jsme si přivezli z Německa někdy v roce 1991 nebo tak nějak. Sendy je její první u nás narozená dcera, ze zahraničního připouštění. Samba je dcera Sendy. Silke už několik let nezabřezla, ale stále jí chutná, až moc, vypadá jak křížená s výkrmovým prasečím hybridem. Tady jsou Silke a Sendy ještě ve formě.

 

Obrazek

 

Řadu let jsme žili v domnění ,že chováme haflingy. Bohužel od letoška zdá se, že to budou tak trochu arabové, kdo by to byl čekal. Svaz haflingů má jasno, uvidíme, jestli nás přijme svaz arabských koní, ale mám silné pochybnosti.

Obrazek

 Pro inspiraci tady uvedu naše jména pro haflingy od S: Symbol(to je on)

                                   Obrazek          

Sahib, Svatka, Sisina, Sparta (je v HPK), Salieri, Sheyla, Safira, Saxana (je v HPK), Simonita,

Saša, Sajmon, Samanta, Sany, Sunday, Šaman, Satan (to je on se Sambou).

Obrazek

Obrazek

 Tohle je Sendy s paťákem- Husar u neopakovatelného pana Staňka z Bohušovic nad Ohří.

17/5/09 rozloučili jsme se se Sambou, která se vydala do světa dělat společnici jedné slečně, budou spolu jezdit do přírody a snad i nějaké překážky překonají. Se Sambou žije roční kluk, snad si padnou do noty. Dcera Samby a hřebce Husara jménem Saxana byla zařazena do chovu dokonce v Hlavní Plemenné knize, k čemuž se sluší panu majiteli Fierbacherovi pogratulovat! Hromadu fotek lze naléze na Rajčeti ( např.Studničkovi) a na servrech věnujících se chovu haflingů, popř. i na Equichannelu.