Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuální dění 2011

19. 1. 2011

Pitomý prosinec

Bez sněhu a od patnáctého bez Betyny...

Sakra.

LISTOPAD

Zdravím věrné(ho) čtenáře! Ochudli jsme o dva kocourky, černobílý Bubáček přesídlil kousek severněji do nitra Kokořínska, zrzavobílý Ríšánek do hlavního města a navíc na centrální dostihové závodiště. Ještě před pár lety bych mu to záviděla, ale už jsem na ty koně nějak stará. Věřím, že se oběma povede skvěle, a páníčkům přeju pevné nervy.  Trošku se ochladilo, začínáme zimovat papouchy. Také nám přibyly dva páry kanárů, achich, ale jsou krásní... Přišly nám krásné fotky od Geparda, bohužel se mi je nedaří vložit, jako na potvoru si pécé postavil hlavu, no vzhledem k tomu, jaké mu dělám šoky, se zas tolik nedivím, ale je to škoda, snad se spolu časem zas zpřátelíme.  Stav naší psí babičky Betyny je nedobrý, no nikdo nemládne. Dostala nová křesla domů a sofa na ven, snad si je bude ještě dlouho užívat. Zato Čufin přímo kvete, teda jestli ta nebude březí...?Z listopadu je zatím jen kousek, snad se ještě něco zajímavého vyvrbí. 30.11. a už se vyvrbilo, potvora březí není, ač, zdá se, chvíli byla. Kruciš, to to jde...A pro budoucnost zaznamenávám, že je VELICE suchý listopad, prima.

ŘÍJEN

Tak máme nakrytou Čufinu, snad to bude držet. Neměli jsme štěňata asi tři roky, to budou nervy. Ale těšíme se, skoro všichni, takže tři čtvrtiny lidského osazenstva. Živitel je skeptický, nejspíš ví proč. Taky se přistěhovalo šíleně hubené a děsivě hladové kotě, sakra. Navíc je to kočka, to je radosti. Každý večer usínám s adresářem možných adoptivců. Králíčata už naštěstí svého nového chlebo a senodárce našla. Konečně máme očipovaná a popsaná a oficiálně pojmenovaná hříbata, byť jméno Sankao Alegres vyvolalo na tváři ing. Holíka pobavený (jestli ne pohrdavý) výzor. Asi se ten příští bude jmenovat po něm, abych nevybočovala. Hafling je Sonny Boy, taky dobrý, ne? Jéžiš, ani jsem si nevšimla, kdy a kde mě ta Můza políbila. Pro úplnost ještě ta kočičí jména, aby nebyla zapomenuta: Ríšánek, Bubáček, Panďa a Mandžula, protože ta vypadá tak nějak exoticky, jako by indicky.

ZÁŘÍ

Tak to nějak uteklo, první školní měsíc je za námi, a nic se nezměnilo... Ptáci vyvádějí mladé, někteří... Koně se cpou a dělají houby. Většina... Psi se vyvalují na křeslech. Obvykle... Seabra rovinu vypouští. Tradičně... Ale něco je potitivní - koťata! Sladká skvělá hravá zábavná úžasná. Sice nám nejspíš zbydou (nejspíš? blbost, rozhodně), ale než je nadělit bůhvíkomu, aby na nich trénoval psy nebo dravce nebo je nekrmil a nehladil, všichni dobří lidé už kočku mají, je to těžké. Tak máme o čtyři kousky víc. Druhé pozitivum je fotbal, kluci hrají jak o život (někdy) a my fandíme, když se daří, je to fajn. Jedno další negativum je, že jsem na nově instalovaném PC ukopla kastl na CD. Bohužel nevratně, achich...

SRPEN

Takže: Messyna je zesvodovaná  neboli zapsaná do chovu, a to za 7,1 bodu do HPK a může tedy být Nibelungovi partnerkou. Pod sedlem jí to taky celkem jde. Za absolvování svodu a obsedání děkuju Lucce, bez ní bych byla slušně řečeno v háji. Seabra se trénuje u Gábiny Bezstarostové a vypadá dobře, vyběhne v Chuchli první zářijový víkend. Koťatům je měsíc, jsou přestěhovaná ve stajce a jsou krásná (a odblešená). Králíčkům už je taky měsíc a jsou děsně zakrslí. Papoušci jsou někteří prodaní, někteří si užívají ve voliéře, někteří ještě plní rodičovské povinnosti. Burza na Kladně byla po jednoměsíčním výpadku překvapivě celkem slušná, o anduly byl zájem, hurá. Morčice vrhla čtyry "myši" a letos určitě končí, Borčin se sestěhoval s králíčkem, kterého vyhrála Pavlínka ve Mšeně v tombole (moc děkujeme pořadatelům, zase bylo zvířat hafo). A hotovo, prázdniny končí, to těm dětem přeju!!!

ČERVENEC

2/ druhá půlka července je nějak moc bohatá na události, musím je zapsat, aby nebyly zapomenuty. Např. že když se vyhlásí STOP STAV,  ještě nic není ztraceno a když je co, za co a chce se, klidně se kůň pořídí. Nebo i dva, jako se povedlo nám. Nejdřív jsme pořídili dostihovou klisnu jménem Seabra, naštěstí jen jako třetinoví majitelé, následně klisnu haflinga jménem Messyna, té máme plných 100%, a zatím jsme jenom nadšeni. Něco tak krásného se jen tak nevidí. Fotky dodám na úvodní stranu. Cedárek na Národní psí výstavě v Mladé Boleslavi vysoutěžil Výbornou 2, resCAC, čili totéž jako Cindulka, gratuluji a mám radost také proto, že si výstavu užil on i jeho lidé a to je hlavní, protože by to měla být hlavně zábava. Jeho soupeřem byl šampión Zikmund od Panýrků, proti němu má šanci málokdo.       

1/Událost č.1- na zahradě nám vyrostla (vystavěl Míra) suprová voliéra, kolem 30ti m3, bydlí v ní korelí a rozelí odchov, všichni vousatí a rudohlaví alexandři a Jerry, alespoň než mu začne být zima, celkem v tuto chvíli devatenáct kousků. Mají to tam móc krásné. Hříbata- jméno welše bude Sankao, haflingovo Silver. Holky jsou obě připuštěné Nibelungem, Sonča už březí. S Terinkou jsme nejeli do Pardubic na welšskou výstavu (jaký div?), takže mohl vyhrát někdo jiný, ale počkejte napřesrok!!! Gepard poslal fotku ze závodů, jden jim to moc pěkně. Náš Jumper po měsíci pobytu se stádem zhubl a najel zas na individuál, ani mu to nevadí, ono to kolikrát venku není žádný med. Chystáme se na NVP do Bolky podpořit Cedárka při první prezentaci, to zas bude srdcebušení. Také se nám rozmnožila morčata o 3 miminka. A málem bych kruci zapomněla- začaly PRÁZDNINY !!!!! 

ČERVEN

Tak nevím, jestli se přihodilo něco zaznamenání hodného. Mladík už chodí ven se stádečkem (je jich jen 5) a cítí se jak mistr světa. Ruku na srdce, on tak i vypadá, je to fešák. 7.6. vyklouzl na svět poslední (zatím) Nibelungův potomek, zase kluk. Nibelung už skáče jak o život, holky začaly jezdit, jako první dostal ale naší Sonču, na rozjezd, aby si neudělal u cizích ostudu. (Ne, byli jsme líní jet jinam, to je celé.) Mini králíčci už jsou z baráku, druhé samici se prvně podařilo neroztahat celé hízdo a tak si dva kousky vykrmuje. Papoušci dělají co můžou- korely, anče, rozely, bourci, i co by neměli- barabandi, kakarici. Jsme zavaleni vajíčky čínských křepelek, a taky tím, co se z vajíček klube. Ještě že to jsou tak malá stvořeníčka, být větší, ovládla by planetu. 

KVĚTNO

Hnedka prvního jsme konečně ohřebili Sonču, po dvou hlídacích nocích to vzdala a vyhnala kluka ven už ve 21 hodin. Nedělňátko je odznakový prokvetlý ryzák, celá máma. Po dlouhém suchu je druhého deštivo, mrazivo, tak se ven podívá až později. Jméno by mělo být od S, tak jestli má někdo nějaký nápad- piš. Malí králíčci začali vykukovat z hnízda, je jich opravdu šest. Korely, ančata a bourci odchovávají, rudohlavci mají jen jedno skoro k vylétnutí, vousatí bohužel vajíčka naťukli či co, kakarici začínají snášet (po první nezasedlé snůšce cca 15ti vajec), a u mojích krásných rozel je 5 mladých a ještě jedno se klube. Tradičně negativně se k rozmnožování staví náš největší krasavec Čenda (od loňska už Druhý) Baraband, byť by paní Barabandová chtěla. Asi má tenhle druh trochu natvrdlé samce. Ale krásné, přímo Nádherné.

 DUBEN

Papoušci se už množí, dokonce moje rozely už mají 5 vajec, zrovna tak rudohlavci a u vousáčů jsou vajíčka dvě. Bohužel jsme přišli z neznámých důvodů o mladého bourka v sedmistovkové barvě, tak to chodí...Puntíkočka se na dva týdny ztratila a zase našla, ale ty nervy! Přistěhovalá kočka Líza už má pořádné břicho. A konečně se zadařilo připustit jalovici Lízu. U koní nic nového, Sonča se čeká a já už vymýšlím jména, musí to stát za to, když je jen jedno ročně.   Po delší době jsem byla na psí výstavě, naše bývalá Cindulka (Cynthie, po domácku Amálka) absolvovala s paničkou a celou rodinou svou první výstavu, rovnou mezinárodní a rovnou za Výborná 2, resCAC, a to se ctí a stylem naprosto brilantním, udělala nám všem zainteresovaným ohromnou radost. Na tyhle České Budějovice budeme určitě všichni rádi vzpomínat. Děkuji majitelům za předvedení a paní rozhodčí za krásný posudek a ještě jednou zdravím do Třešti.

BŘEZEN

Další burza, pro změnu dva páry křepelek. A jeden bourek k dopárování. Samice lítá bez nožičky, zaschla a museli jsme jí ustřihnout. Pářili se rudohlavci, jupíííí. Koně prořídli, Rebel na Moravu, Haiwy do západních Čech, Stenly na letní byt k Doksům. Terezka se odstavila a už i bydlí sama. Jumper se zaučuje ve stádě. Za kočkou Lízinkou se k nám stahují kocouři, to budou zas po letech nervy s koťatama (poslední koťata byla v roce 2001!!!).

ÚNOR

To to sviští. Beach Boy vykastrován, pan doktor si pochvaloval- kromě zánětu všeho možného ještě tříselná a šourková kýla, to se často nevidí. Alík nenakryta, potvora, má estrogenu na rozdávání a nějak to nedělá dobrotu, uvidíme příště. Z burzy nepřijel jeden bourek, ale přistěhoval se páreček čínských stříbrných křepelek, jsou to takoví zakrslí pštrosíci. Bohužel samice bourka si ulomila nožku, dostala dlahu z brčka a čas ukáže, jestli to bude k žití nebo ne. Z koní zatím všichni doma, o slušného kupce je nouze. Nibelung přijímá první objednávky.

LEDEN

Po šokingovém prosinci až moc slušné počasí, papouši by chtěli hnízdit. Ačkoliv máme "stop stav", po amazoňanech přibyl ještě pár červených rozel. Koně- Rebel, Haiwa a hafling Stanley k prodeji, Terinka k odstavu, Jump k zábavě, Sonja k chovu, Gepard půjčen. Psi- Alík nebude nakryt ze zdravotních důvodů,  Beach Boy bude ze zdravotních důvodů rovnou vykastrován. Kočky- přistěhovalá Lízinka zatím trvá, plus Žofina a Puntíkočka. Kozy- přišli jsme o Huga, a tímto končím se zpravodajstvím o tomto přírodním druhu, ať by se dělo cokoliv.