Jdi na obsah Jdi na menu
 


24. 2. 2009

PROSINEC

Sestěhovali jsme všechny papoušky, asi za minutu dvanáct před mrazy. Korely se rozrostly o bělohlavého samce a následně k němu i o samici. Asi z rozrušení padl můj výstavní opalín zpěvák. Současný počet párů je 14 plus nějaký odchov.

Šmigun a Rebel se konečně vrátili z "letního" bytu.

 LISTOPADÁNÍ

Od půlky měsíce nic moc: Sazínek umřel. Tím jsme přišli o poslední Micinčinu krev, Žofa a Puntína jsou druhá rodina.  Betynka podstoupila docela náročnou operaci nádorů na mléčné žláze.   Kakaričata zimu nevydržela, ani rozmražený bourek. A Míra asi nemůže být bez koní, pořídil si jednu novou, co se jmenuje (něžná i proradná, krutá i bezradná, plamen i červánek atd., no máme se na co těšit) Salome, a navíc je to hafling!   Začátek měsíce : protože myslíme na přežití ptáčků a myšiček v zimě, necháváme jablka na stromech a ořechy pod stromy, ono to do jara nějak vyhnije. Burza v Kladně děs, všechno jelo zase domů. Ovšem náš nový přírůstek, to je nádhera. 1,1 alexandr malý, šedý, krásný.

ŘÍJEN

Bratislava za námi, stálo mě to dvoje nové kalhoty, novou halenku a moderní bundu. A kožené boty v barvě předváděčky, ty se povedly. Něco benzínu a hromadu nervů. Škoda, že se to už nezopakuje. Nejspíš.Papoušky jsme už zazimovali, zima přišla fakt brzo.Feny se háraj, hrůza, už to stihnou pomalu třikrát do roka.Asi je stimuluje Beach Boy, chudák.Doléčil se Sazínek s oteklou tlamičkou, nejspíš od zubu, však už mu je 14 let. Přišlo zařazení Sonji do chovu, ohodnocena na 7,6 bodu. Chystáme se do KLadna na burzu, asi letos poslední s odchovem. S těžkým srdcem jsem prodala svůj pár papoušků zpěvavých, snad udělají novým majitelům radost. Judita dostala novou koženou předváděčku, aby ostuda v Bratislavě nebyla až tak velká. Lentík už měl na zádech svou novou mami, zatím v poho, těšíme se na nové zprávy.

ZÁŘÍ

Pokud jste si nevšimli, začala škola a s ní spojené podzimní deprese...Žádná sranda...A aby toho nebylo málo, také už začal doopravdy i podzim.To jsou vyhlídky...

Co nového u zvířátek? Celkem nic. Papoušci už ukončili sezónu, tradičně foukl jeden bourek, tentokrát byly ty ruce děravé moje. Korelák Jerry přišel na to, že když se nenechá chytit, nemusí do klece. Jump nadále nepracuje. Sonju už děti nejezdí, tak chudák tahá mě a moje kila. Gepin už nosí slečny, poslal fotku mobilem. Haiwa se courá po pastvině a zatím neví, proč je na světě. Psi dělají psí kusy v jednom kuse. Judita se na světovku nepřipravuje, protože to stejně nemá cenu, konkurence početně srovnatelná s Letňany, a to by bylo blíž. Kdo ten výlet vymyslel? ( pitomej podzim jeden depresivní ).

SRPEN (jak ten čas letí...)

 Co se stalo, už ani nevím. Prodány krotké korelky, co mají fotku na úvodní straně, obě spolu, za což moc díky novým majitelům a přeju celé rodině moc krásných společných chvil. Korelák Jerry zůstal doma. Máme nějaká mláďátka-andulky, bourky, něco půjde do Kladna na burzu. Čufina štěňata nedala (houby zle!). Gepard odjel do jiného oddílu potrénovat dvě mladé slečny, snad pošlou fotky. Sonja shodila Pavlínku a mazala na pastvinu, konec individuálu. Taky jsme byli navštívit Kaču-Katroute, má tak moc prima sympatickou rodinu, snad jim bude dělat radost. Uletěl jeden bourek, potvora.  A událost měsíce v chovu papouchů je pořízení páru majeráků, čili papoušků žlutotemenných, Afrika, tak uvidíme, jak nám půjdou. Fotky snad brzo. V rámci "dovolené" jme viděli ZOO na Hluboké a v Plzni, fotky budou v galerii, až se přetáhnou z mojí supernové paměťové karty na bratru 500 fotek, takže asi to hned tak nebude. (Aktualizováno 31.8.)

 ČERVENEC

24/7 všem příznivcům našeho Geparda oznamuji,že se k nám vrátil!Zpěvačka vyseděla 4 korely,ještě snad vylíhne i dva zpěváky.Bourků venku 5,v druhém hnízdě rostou čtyři.Kobylka Sonja už je doma.19/7 Judita na NVP v Mladé Boleslavi V4,moc prima posudek od dlouholetého chovatele,to potěší.A vylítli první bourci-ohromná růžovožlutá kombinace. Papoušíččí vajíčka zalíhlá, akorát jedno OK, teď už ne...Zpěvačka sedí na 4 korelích a 3 svojich. Kkčč letos špatný, nějak se oproti loňským rekordům nedaří ,ani anduly se moc nepochlapily (celkem tři páry,průměr ani ne 3 mladí na hnízdo). Zato perfekt bourci, dva páry, dvě hnízda, 9 mladých.Snad vydržej. Staré korely mají druhé hnízdo, Šmigun a Rebel jsou na letním bytě(pastvě), Lentík odjel natrvalo.

 

 ČERVEN

Končí školní rok.Vilda dostal DVD s Brazilskými fotbalisty,Pavlínka neúměrně tomu napůl se mnou,že mám s dětmi trpělivost, kobylku welšponyho(samé jedničky jsou holt samé jedničky).Tak fajn,kdo říkal,že sem už žádnej novej kůň nesmí?

Vajíčka Kuřete a Baletky II podložené zpěvákům(Kuře zas nesedí a zpívá),Kuře vyselektován,ona dostala nového partnera.

Na burze prodány andulky,korely a rudohlavec.Zůstal jeden korelák jako možná    náhrada   za Kuře,který nechce sedět a pořád jen zpívá a zpívá...Vylíhlo se pět bourků,tři  červenoocí.Andulky a korely zas hnízdí,kkčč vylétavají(dvě hnízda),dva zpěváci už odebráni.U papoušíčků 6 vajec!

Dva kozlíci už jsou prodáni.     Jump se stále těžce vyrovnává se srážkou s pardubickou dráhou. Nádherným háráním si řekla Čufina o nominaci na matku.S "Pepou"Galwayem Pug Arcita.Jestli teda nebylo pozdě...Stalo se 14/6.

 

KVĚTEN

26/5 u papoušíčků je vajíčko,kdo to tam dal?Dále došlo k"redukci"koní-místo Majesty máme Rebela-roční čétéčko.

19/5 máme na burzu 5 andulek,tři korely plus jednu dokrmovanou,dva nádherné zpěváky-samičky žlutou a opalínovou.Kakariků je cca 6?Ani nevím.Dva vylíhlí bourci jsou mrtví,také anduly druhé hnízdo nějak odstavily.Bude čistka,kdo že dělá rozbroje,dej si pozor!

Letos už jsme kopali tři hrobečky(zrzavý kocour,Mňaukina a Erina-viz Naši psi-in mem.)Za chvíli na zahradě nebude nic jinýho.Zatracenej život...

Jump hlášen do Pardubic.Startoval,udělal salto a natloukl si nos.Jelikož z něho nikdy nikdo nespadl,byl nabytou svobodou trochu zmaten,a než byl odchycen,prolezl cvičně Taxis.Jezdec Liška byl naštván ale jinak v poho.

Burza Kladno-koupený mladý rudohlavec a vyměněná Baletka za-asi samce!Chudák Kuře.Máme 3 plus 2 plus 1 mladou andulku,dva zpěváčky,pět korelek,tři kakariky a pár vajíček u bourků a druhých kakariků.Zas jsme přeházeli nějaké klece,snad k dobru věci.

Judyta na MVP v Praze V1,bohužel bez CAC.Ale i tak-dobrý!S manžely Štajncovými,jejich Rokyn určitě nezaslouženě VD.

DUBEN

  Škatule se pohnuly-Jump přijel domů z Lysé,Majesty naopak tam.Tomáš a Iveta jsou prima.

22/4 než jsem stačila dopsat stránky o kočkách,opustila nás Mňaukina,v nedožitých patnácti letech.
Mladý "duhový"andulák frnkl,samice sedí,honem jsme dovezli zástupce,snad se dají dohromady.
Judyta na krajské výstavě v Ml.Boleslavi V1 VT.Beach Boy se byl kouknout.

Vajíčka rudohlavců se zdají být čistá(bylo jich 6!).No nazdar.Mladé mají dvoje andulky,vajíčka jsou u prvních korel,zpěváků a prvních kakariků,druhé korely se páří,druzí kakarici se krmí,oboje bourci dělají že neví a papoušíčci jakbysmet.Omyl,jedni bourci už fungují!

Hlídáme Filípka,páníčci odjeli do Číny,pejsek radši ne.Navrácen v půlce měsíce.
Majesty UŽ byla dvakrát s jezdcem venku..Asi na dvoře!!!Buďto chybí čas nebo jezdec nebo oboje.

BŘEZEN  

Alexandři mají dvě vajíčka,událost roku!  Ve všech klecích už jsou budky.
28/3 Jump odjel ladit formu do Lysé k Tomáši Váňovi,kde byl úspěšně již loni.

25.3.se narodili dva kozlíci,celý hnědý a černý s bílýma předníma nožkama.Oba na prodej!!!

Beach Boy s Judytou prchli,Judyta se dokázala vrátit,ten trumpeta se ztratil,obrazil čtyři vesnice než byl zcela vyčerpán nalezen, jak se mrská v louži jako kapr při výlovu.Kde přespal nevím,celou noc pršelo.Má ušoupané nožičky a hlad jako vlk.

Her Majesty přihlášená do seriálu dostihů Schaumann.No ještě chybí vyjet na dráhu,uvidíme.

Naše odchovankyně Cedrika ,žijící v Rakousku s paní Ingrid Neumann, vyhrála třídu na své první výstavě v Grazu.Foto v rubrice Psí výstavy-mopsí úspěchy.Moc gratuluji!

ÚNOR

Judyta přihlášená na MVP do Prahy a na světovku do Blavy.

V Brně na MVP(s paní Rouskovou na Mělník-s podivem bez havárie,s Pavlou do Brna,Pavla je fakt super řidič,na jako já kuchařka)u paní rozhodčí Hany Ahrens  podceňovaná Judyta V2,resCAC,úžasný,ale preferovaný Alík průšvih,pouze VD,v kruhu kulhala-nevím proč,a sbírala drobky,jak kdybych to nekrmila.Něco takového doufám už nikdy víc!Pavly Šeryna(basset)V4,paní Rouskové kerybluteriérka VD.

Máme dvě nové samice barabanda,akorát že jedna se zdá být samcem.Následně tato zjištěna jehlou (to je šarlatánství!) na samici a prodána.A bouríny dostaly chlopáka,snad se o něj nepoperou.A pak dostaly ještě druhého,staprocentního,ale má v křídlech proužek?Popraly se za dva dny,už mají separé.

Je rozhodnuto o jménu dostihové stáje - po mnoha letech se vrátíme k názvu ALEGRES,pokud nebude Jockey Club proti.Registrovat se bude Bel Jumper a Her Majesty.Barvy stálé,tj.modročerné pruhy a na bílých rukávech modré hvězdy.

Majesty u Bartošů,zatím je dost času... Haiwa odstavená,no problem.

LEDEN

Po roce zkoumání našich bourků je konečně jasno,proč ignorují budku:jsou to obě samice.Také nám uhynula samice barabanda.To to hezky začíná.Ale mladé anduly jdou k sobě výborně,aspoň něco.

Za jedničku z matematiky na vysvědčení ( ) dostal Vilda pár papoušíčků šedokřídlých,jižní Amerika,samice zelená,samec modrý.