Jdi na obsah Jdi na menu
 


PROSINEC

Šílené počasí, co nikdo nepamatuje. Sníh, mráz, obleva a tak pořád dokola. Štěstí, že máme na dvoře traktor s radlicí, jinak ubrousím lopatu. Betynka oslavila koncem listopadu deset let a v lednu to bude deset let přímo u nás. Letí to. Šmigun je prodán slečně, co se do něj zamilovala- není se co divit. Vrátila se Haiwa z důvodu ukončení činnosti stáje. Chodí ven s Jumpem a vypadá vedle něj jako poník. Je hodná. Hoši si pořídili amazoňany, jsou nádherní. Bohužel moji holoubci zimu nepřežili, snad to bude jediný úhyn. Anduly prodané, jinak by nás přes zimu sežraly. Příští burza bude druhého ledna, pojedou bourci.  23.12. se "okotila" koza, máme dvojčátka. Docela brzo, to si Mek pohnul.

 

ŘÍJEN, LISTOPAD

Tak nějak nevím, určitě se toho stalo hromada. Gepard dělá radost nové jezdkyni, prý ke všeobecné spokojenosti. Šmigun je obsedlý a prý mu to jde moc dobře, čemuž se nedivím, byl výborný i při práci se mnou, a to je co říct. Jumper doběhal, specielní povídání je na úvodní straně, také už má v sekci Koně vlastní fotogalerii. Hříbata mají už registraci, hafling ze Sendy se jmenuje Stanley, Terinka je opravdu Terione Alegres. Letos je úžasný rok co se pastvin týče, koně zatím pořád pasou a pasou. Také jsme strávili týden v Turkey, do sluníčka mžourali a v moři nedá se říct plavali, prostě se jen vznášeli. Side for ever. Bohužel středomořská kuchyně dělá za týden dvě kila, alespoň v mém případě, asi byly ty ovčí sýry moc tučné, ach jo. Samozřejmě se zrovna v té době musela hárat Čufina, tak to měl Míra o něco těžší, snad byl v hlídání Beach Boye úspěšný. Návrat do mrazivé naší kotliny byl neradostný, nakonec jsme se z toho vzpamatovávali déle než trvala samotná "rekreace". Fotky budou, někdy. Papoušci pomalu končí, ještě andulky krmí. Prodej konkrétně andul je na bodu mrazu. Aby byla změna, sháníme do chovu amazoňany, nejspíš venezuelské, už se těším. Ačkoliv já bych radši modročelé, to je klasika, ale taky mírně finančně náročnější. Prozatím hoši pracují na nových voliérách, aby bylo vše přichystané.

 

ZÁŘÍ

Devatenáctého konečně u PC. Gepard doma, ve výborné kondici, usměvavý, bohužel zrovna mě nechce nosit. Jump zaběhl jednou v Chuchli a pro zdiagnostikovanou artrózu už nikdy více. Šmigu chodí na lonži nasedlaný, naužděný, už jen jezdčík nám chybí. Terís jsme začali vodit, když má dělat tu výstavní kariéru, chodí hodná, ale psychicky jí to zdrblo, to je přece podraz! Naštěstí jde jen padesát metrů a má zas volnost. Prozatím prodělávám martirium s registrací, holt naše podmínky jsou prostě náročnější než v okolní Evropě. Dětem začala škola, zatím v klidu. A mělnické vinobraní tradičně za 200 na tři dny, co bychom tam proboha tři dny dělali??? Děti by tam možná vydržely, ale kdo by jim to sponzoroval? No zlodějna. Ohledně papouchů nic nového, něco se vyklube, něco potvora ne, něco se prodá a něco musí počkat do zimy. S kozama bych do zimy radši nečekala, ale trh je, zdá se, nasycen až přesycen. ´Se nedivim. A to by chtěl Vilda zakrslé pašíky! Ty jdou jistě skvěle na odbyt.

SRPEN

Krásný měsíc, hlavně kvůli naší rekreaci u Balatonu, nááádhera. Na Liberecku se taky plavalo...Chudáci. Naši koně- normálka. Sendy odfrčela na Blatce i s mlaďochem, bude se jmenovat Sandokan (ale podle dětí by byl Spratek), Haiwa prý cválá i s jezdcem, to je úspěch. Jumpovi zrušili proutěnky v Mimoni,  měl ho jet Dušan Andrés, a to je teda škoda. Čekáme na návrat Geparda. Šmigu se fláká po výběhu, nějak není čas a chuť. Sonča taktéž i s malou Terinkou. Králíčata jsou už pryč a nová se zatím nechystají. Oproti tomu papoušci se množí jak vzteklí a co se nenarodí, to si chlapci koupěj, až jsme byli nuceni vyhlásit Stop stav (už je tady např. 5 kusů alexandrů růžových vousatých). Lisování slámy proběhlo slušně, ale někomu stojí balíky ve vodě. Jablka a švestky očesal vichr, ořech vyvrátil. A může přijít podzim.

ČERVENEC

Nááádherný červenec! Děti doma. Kůzlata z baráku. Kráva jela na jih, bohužel jen do Blovic, čili máme už jen Lízu. Jump na výměnné ne-rekreaci v Lysé n.L., aby si taky trochu zacválal a zaskákal, pole jsou buďto samé bahno nebo flastr. U nás je místo Jumpa důchodce Lascar. Burza v Kladně dobrá, o korely a bourky byl zájem. Rudohlavci prosperují a tři mladí papoušíčci nám dělají také radost, dva jsou modří a jeden zelený. Připouštěcí sezóna se chýlí ke konci, u Nibelunga byla už i naše Sendy. Fotogalerie je asi už úplná, celkem kobyl přesně 21. A jako nejlepší událost je, že děti projevily snahu jezdit, když už tady máme Sendy. Já týrám Sonítko, nebo ona mě. Snad nám to všem vydrží alespoň přes prázdniny.

ČERVEN

Letošní deštivý začátek června asi nikoho nenadchl. Tráva roste, ale neví se, jestli bude kdy jí usušit. Nibelung pracuje na posledních zájemkyních, zatím má 7 pozitivních na potomka. Jeho Galerie už funguje a občas jí aktualizuji. Narodili se nám dva zakrslí králíčci, chlupaté kuličky, malá oušíčka, čumáček není vidět. No pusinky. Rudohlavci dochovali dva mladé, chodíme po špičkách. Další téměř neuvěřitelný úspěch je vyklubání tří papoušíčků. Baraband Čenda dostal nůž na krk a ještě jednu šanci pořádně pářit, jinak poletí. Nejlépe se činí korely, a to včetně bělohlavých. A úplně nejkrásnější odchov docílili bourci, pět nádherných růžových opalínů, jeden jako druhý a všichni jako by tátovi z oka vypadli. Abych nezapomněla, Sonítko je zjištěná březí po krásném mladíkovi ze Zavadilky, původem taktéž z Holandska. Fotky v Sonině galerii.

KVETENÍ

Papouši- opustili nás malí šedí alexandři, ani to jedno prázdné vajíčko je nezachránilo. Také jsme rozpustili druhý, mladý pár žlutohlavých korel, protože samec lenoch nestřídal, ačkoliv holka snášela hezky. Samec šel do světa, samice zůstala ve vesnici. Rudohlavci se pochlapili a spojenými silami přivedli na svět zatím tři životaschopná ptáčátka. Dokrmuji dvě korely, perlaté štěpáky na bělohlavé, což je ovšem jedno, protože budou "na mazlíky"(dokud nezačnou vřískat jako náš Jerry, který teď tráví podstatnou část dne v koupelně). Koně- Haiwa je v dostihovém pronájmu kousek dál na severu. Nibelung měl v dubnu dost práce, budu se snažit uložit mu partnerky do galerie. Sonítko se 12.5. konečně "okotilo", holčička je FAKT hrásná -VIZ FOTO. A tentýž den Šmigun o něco nevratně přišel. Další- kůzlat je celkem pět a snad to nebude dlouho trvat a budou zas v čudu. Já teda brečet nebudu! Vyletěly první bělohlavé korely, dvě dokrmené jsou už v nových domovech.

Obrazek

DUBEN

Hurá JARO !!! kdo sedí- korely bělohlavé, staré a mix, dvoje anduly, jedni holoubci, jedni bourci, chystají se kkčč, bourci, anduly mladé, korely mladé, a jako zlatý hřeb rudohlavci a šedí. Tak snad se zadaří. Oproti tomu se množit nehodlají barabandi, papoušíčci a majeráci, potvory. Nibelung má čtyry holky, zatím ho to baví. Začaly dostihy, ale naše Haiwa trénuje rozpačitě, občas ztratí jezdce, tak to moc nejde. Prošvihla jsem uzávěrku na Krajskou výstavu v Mladé Boleslavi. Ono o nic nejde, akorát že jsme tam jezdili rádi, nějaký pes by se našel.

BŘEZEN

Soupis veškerého zvířectva je umístěn na úvodní straně. Burza Kladno- dokoupená náhradní kkčč. Korely mix už sedí! A zas uhodily mrazy, uvidíme. Šmigun stáhnut z nabídky k prodeji, ufff. Haiwa již obsedlá. Jump ještě neviděl sedlo, inu ta zima...Salome zpět doma a inzerována. Nibelung měl první nápadnici, pěknou a vážně náruživou. Zkontaktovala nás zástupkyně majitelky Lunetika, moc díky!!!  A kozy se předvedly- mají tři a dva potomky.

ÚNOR

Sněhu jak za pět let, lopata nám přirůstá k ruce.  Bělohlavý samicosamec klekl, také plavý bourek. Aspoň se nepojede na burzu do Kladna zbytečně, nějaké nákupy budou. Holoubci také vypadají oba na kluky, ale kterého prodat? Takže se rýsují dva páry, v ideálním případě.  Beach Boy strávil pár dní u kámoše Merlina a jeho paniček, vrátil se nabitý hormóny až hrůza.  Haiwa se odjela "zlidštit" do tréninkového střediska Mlékojedy a Salome do Zlončic prověřit jezdecké umění jedné slečny. Snad jí neodradí na vždy.  A je po burze, nakupoval Vilda a výborně: kkčč straka výměna za žlutou, dvě diamantové holubičky a super povedený bourek růžový opalín. Jinak papoušci (alexandři malí i rudohlavci, papoušíčci a majeráci!) drží bezsexového bobříka a Míra roste...

LEDEN  přejeme Hezký Nový rok!

S korelama je zas veselo, z bělohlavé samice je samec, takže k nám z burzy na Kladně přijela další, která ale byla ve špatném stavu a po týdnu uhynula. A navíc máme nový pár papoušíčků. Ztrácím přehled...  Sněží, odmetám, zase sněží, a chudinky děti jen co nasněžilo, mažou do školy.   Kde se vzal, tu se vzal, máme ve stáji haflinga Nibelunga, plemeníka, jehož potomci se prohánějí po Itálii, Rakousku a od letošního roku i po našich luzích a hájích. Snad najde partnerky i pro letošek.   Napsala nová majitelka Kátikusa. Už se těším na fotky.