Jdi na obsah Jdi na menu
 


2013

23. 3. 2014

LÉTO

Tak co se událo... Krůty se polepšily, mladých je tak akorát. Také máme kuřátka, tedy spíš kuřata, skoro slepice. Papouši pomalu končí, rychle skončily anduly, je dochováno, čtyři kusy zůstávají na dožití a pro okrasu. Důvodem je něco, čemu se říká skokan- vysvětlovat to nechci, prostě hotovo. Ruby pro nás už doběhal, má ho zpět poloviční majitelka a stoprocentní chovatelka. My se rozhodli pořídit  hříbě, že aby dres nerozežrali moli, tak snad ho příští rok provětráme.  Koník je moc pěkný, s láskou vychovaný a odchovávaný na napajedelských pastvinách, tatík je Blue Coral a mamina z německo - francouzsko - celo světového mixu. Zase jsme přesvědčení, že to bude hvězda turfu! Po tradičních tmavých hnědácích jsme sáhli po červeném ryzákovi, takový malý Hyfen (pro pamětníky). Jinak vše při starém, pes vyselektoval slepice tak, že zbylo jen bezinvenční hejno, ty volnomyšlenkářské (rozuměj přelítavací a podlézací) jsou fuč.  Fuč je také Terina a navrátilý Sankao, doufám, že je to oboje už napořád, majitelé vypadají prima. Béďa navíc natrefil v novém domově na svého polobráchu Tristana, což je vážně fajn. Velkou radost nám dělá náš bývalý Hindukuš Gepard, který od jara závodí a vyhrává se svou mladou jezdkyní a mají našlápnuto na první místo ve Středočeském poháru, snad to klapne. 

Pozdní jaro

Neboli květen- červen, a trochu duben- připomínám narození našeho letos jediného a nejkrásnějšího hříběte, máma Sonča, otec jakýsi hafling, je to kluk, mazánek a jmenovat se bude Safír. Naše bývalá a již prodaná Messyna se už taky ohřebila a překvapivě má již druhou kobylku po otci synů Nibelungovi, kdo umí, ten umí.

Daří se i u papouchů, na potřetí se povedl odchov majerákům a mají v boudě dvě ukřičené opeřené koule. Bohužel se nepovedli letos alexandři vousatí, no co se dá dělat, rudohlavci odchovali oba páry. Katastrofálně se nedaří krůtám, krocan je nějak mimo formu, děti nejsou. "Blbej" pes jim sice dal pokoj (už odrovnal půl hejna slepic, tři holubice, koňskou deku, bundu, pracovní rukavice a švihadlo, prozatím vše prochází zažívacím traktem bez zádrhele), ale na fertilitě se to neodrazilo.

Povodně nás na kopci nezasáhly, ale v globálu tomu taky neujdeme, minimálně problémy budou s dostihy. Ruby pozávodil už dvakrát a moc se nezaskvěl, teď to bude mít ještě složitější.

 

JARO JARO JARO

Špačci dorazili 6. března a fakt nevím, čím se mohli živit. Vlaštovky vyčkávaly až do 14. dubna a dobře udělaly. Zimy bylo letos až až. Nám ubyla Mesína i Moneta, přibyla ponička a 14. dubna spolu s vlašťovkami se vyloupl Sonin potomek, třetí kluk po sobě. Jedinou holčičí potomkyni(to je slovo!) jsme po dlouhé úvaze nabídli k prodeji. Achich, to zas budou nervy. Papoušci vyvádějí mladé hlavně korely a anče, začínají bourci, rozely a alexandři, majeráci vylíhli 5 kusů a následně tyto zavraždili, slušné označení mě nenapadá... Podobné jméno mám pro našeho "hlídacího" psa, který likviduje drůbež a holuby, asi by nám od nich hrozilo nějaké nebezpečí (nejspíš ptačí chřipka, ani Hitchcock nenechal zvlčit slepice- to by byl teprv horor!). No co k tomu dodat, blbej pes...

 

Zimní leden, únor

Tak je tady další rok, kolikátý už... Co se dá dělat, fungovat nějak musíme. Do nové sezóny vstupujeme takto:

Koně- Bel Jumper, Sonja, Moris, Terione, k prodeji hříbě HF Moneta, koncem loňského roku odešel Sankao (Béďa), v lednu máma Monety Messyna. V trvalé spolupráci Hairy Jet a Lolek, který letos oslaví 26.narozeniny. V tréninku Ruby King.

Psi- obvyklá skvadra

Kočky- Žofa, Puntíkočka, čerstvě vykastrovaná bílá Líza a její dcera černobílá Panda, a její loňské kotě černá Kryšišanda.

Papoušci- korely šedé a bělohlavé, neofémy bourek růžový, andulky, rozely pestré červené, alexandři rudohlaví, alexandři vousatí růžoví, papoušci žlutotemenný -mayeri, amazoňani oranžovokřídlí (venezuela)

Tři králíčci zakrslí, pár slepic, krocan a několik krůt, zhruba tři páry holubů, něco koz a ovcí a to bude asi všechno.

Nejvýznamnější změnou je úhyn zasloužilého samce bourka, kroužek 2001! Pořídili jsme ho už jako šestiletého a ještě skoro tolik let nám vyváděl krásné potomstvo.